Spalvoti lęšiai ir akių priežiūra: gydytojų rekomendacijos

Akių lešiaiGalimybė pakeisti akių spalvą – viliojantis pasiūlymas, atitinkantis individualius pirkėjų poreikius. Spalvoti lęšiai būna kelių tipų: vieni gaminiai keičia akių spalvą, kiti ją paryškina. Atskirai grupei priskiriami dekoratyviniai lęšiai, kurie dėvimi karnavalo ar vakarėlio metu. Tokie lęšiai turi itin daug pigmento ir nerekomenduojami kasdieniam naudojimui. Iš kitos pusės, specialistai vieningai sutinka: jei nešiodami lęšius, laikysitės gydytojų rekomendacijų, jūsų akių sveikata ir regėjimas nepakis.

Spalvotų lęšių tipai

Paryškinantys lęšiai turi mažiau pigmento, todėl yra šviesesni ir naudojami natūralios akių spalvos paryškinimui. Tai puikus sprendimas mėlynų, pilkų ar šviesiai žalių akių savininkams. Jei jūsų akys tamsios, paryškinantys lęšiai neturės jokio pastebimo efekto. Šiuo atveju rekomenduojami spalvą keičiantys lęšiai – tai sodresnių spalvų gaminiai, tinkantys tamsioms akims arba žmonėms, kurie nori kontrastingo spalvų pokyčio. Primename, kad tiek paryškinantys, tiek spalvą keičiantys lęšiai yra parenkami individualiai, patikrinus paciento regėjimo būklę ir akių sveikatą. Spalvoti lęšiai gali turėti dioptrijas arba būti be jų, t. y. šie gaminiai tiks tiek puikiai matantiems, tiek regėjimo problemų turintiems žmonėms.

Karnavaliniai lęšiai išsiskiria originaliais dizaino sprendimais. Tokie lęšiai skirti įvaizdžio kūrimui, jie gali būti pačių įvairiausių spalvų (raudoni, balti, juodi ir t. t.), individualių dekoracinių sprendimų, pvz., imituoti katės, vampyro ar zombio akis. Itin modernus sprendimas – tamsoje šviečiantys lęšiai. Dėl itin didelio pigmento kiekio šie gaminiai nerekomenduojami kasdieniam naudojimui.

Laikykitės higienos taisyklių ir specialistų rekomendacijų

Jei niekuomet anksčiau nenaudojote konktaktinių lęšių, visų pirma apsilankykite pas akių gydytoją, kuris atliks išsamius tyrimus ir patars dėl geriausio sprendimo jūsų atveju. Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai yra itin ploni, minkšti ir lankstūs. Jie yra laidūs orui ir išlaiko drėgmę, užtikrindami maksimalų komfortą visos dienos metu. Jei nešiodami lęšius, jaučiate akių sausumą (paprastai šį pojūtį sukelia įtemptas darbas prie kompiuterio ar buvimas užterštoje aplinkoje), naudokite specialias dirbtines ašaras ir akių lašus.

Kontaktiniai lęšiai reikalauja atsakingos priežiūros ir griežtos higienos. Neignoruokite specialistų rekomendacijų, kadangi rizikuojate savo sveikata. Kontaktinius lęšius galima imti tik švariomis rankomis. Mėnesinius lęšius išimkite kasdien ir vakarais laikykite specialiame skystyje, kuris ne tik valo, bet ir dezinfekuoja. Niekuomet nesidėkite svetimų kontaktinių lęšių ir nenaudokite jų, jei pasibaigė galiojimo laikas. Vienadienius lęšius išmeskite po dienos naudojimo. Jei dienos eigoje prireikė lęšius išsiimti, išmeskite senuosius ir imkite naują porą. Nenešiokite lęšių, jei jaučiate akių dirginimą ar erzinimą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>