Apsilankę http://www.medijuok.lt/, sužinosite, kad mediacija gali dažnai išspręsti daugybę konfliktų produktyviau, pigiau ir geriau negu jų sprendimas kitomis priemonėmis – teismu. Kodėl taip verta pasikliauti mediacija? Todėl, kad ji nieko nekainuoja, ji taip pat siekia abišalio susitarimo. Taigi, tai nėra tas primestinis sprendimas, kada teisėjas pasako savo nuosprendį. Tačiau kaip gi dėl skaitmeninių nusikaltimų? Galima įsivaizduoti, kad lengva susitarti, kaip pasidalinti sklypą, arba, kada darbdavys turi ar neturi sumokėti už padarytus darbus. Tačiau kaip yra su naujais šios eros nusikaltimais – skaitmeniniais. Kada mediacija gali padėti, o kada ne?
Kai įžeidinėjama internetu
Viena iš priežasčių, kodėl teisminė mediacija gali pasitarnauti, tai skaitmeninėje erdvėje vykstančios patyčios. Galima tik įsivaizduoti, kaip dažnai žmonės rašo internete anoniminius dalykus, galvodami, kad ta iš tiesų yra anonimiška. Tačiau iš tiesų šiais laikais jokio anonimiškumo nėra. Jeigu tik jūs užkliūsite teisėsaugai, tai viskas, ką darėte su kompiuteriu, kur ką komentavote, kieno profilius feisbuke apžiūrinėjote – visa tai taps labai realiu dalyku. Ir kažkas gaus storą išklotinę su visais jūsų neseniai vykdytais veiksmais internete. Pagalvokite, ar tikrai to norite? Gali būti, kad greitai pakeisite savo mąstymą ir nuspręsite komentuoti atsargiau. Taigi, kai kuriais atvejais nutikus patyčių incidentui internete, susitarti šalims tikrai gali tiesiog mediacija. Kadangi mediacijos metu yra pasiūloma ir pasakoma, kokių toliau galima laukti veiksmų. Tad jeigu jūs iki dabar nežinojote, kuo visgi turėtų pasibaigti jūsų byla, netrukus gal tai taps aišku mediacijos metu. Ir nereikės net eiti į teismą, viską išsiaiškinsite greičiau.
Autorinių teisių pažeidimai
Kartais internete žmonės per daug sau leidžia spekuliuoti kitų žmonių darbais. Naudoja kitų žmonių nuotraukas, tekstus, garsus. Tačiau kūrybinius darbus saugoja autorinių teisių įstatymai ir dėl to nereikėtų to daryti. Jeigu įvyko toks dalykas kaip autorinių teisių pažeidimas, visada galima pradžioje bandyti susitarti mediacijos metu. Tik vėliau, jei visgi nesusitariate, eiti į teismą.
Kai pasinaudojama svetimais duomenimis
Kai kuriais atvejais, teisminė mediacija padės ir tada, kai bus nesutariama dėl privačių duomenų pažeidimo. Tačiau tai labai priklausys ir nuo paties konflikto pobūdžio. Dažniau mediacija padės, kai įvyko kriminalinė veikla ar konfliktas artimoje aplinkoje. Pavyzdžiui, keli žmonės valdo tą patį feisbuko profilį, o paskui nori už jį atstovauti tik vienas. Sunkių nusikaltimų atveju – geriau teismas.