Turite sodą, kuriame planuojate pradėti auginti lietuviškas, ekologiškas braškes? Jus visuomet žavėjo ekologinis ūkininkavimas, tačiau jūs niekuomet iki šiol neturėjote tokio pobūdžio praktinės patirties? Jei taip, tuomet turėtumėte nepamiršti, kad šiandien praktiškai viską apie tai kaip užsiauginti braškių savo sode galite surasti be didesnių sunkumų. Be to, kai šiandien ekologinis ūkininkavimas yra toks populiarus, tikslinės informacijos šia tema yra begalė. Todėl jei jūs nusprendėte žengti pirmyn ir pradėti auginti ekologiškas braškes, turite labai plačias galimybes ir didžiulę pasirinkimo laisvę. Ir tikrai nėra svarbu ar jus šią akimirką domina būtent braškių auginimas, ar jūs norėtumėte auginti bet kokias kitas ekologiškas daržoves – pomidorus, paprikas ir prieskonines žoleles – jūs tai galite padaryti be didelio vargo.
Žinoma, norint, kad visą tai padaryti jums būtų kaip įmanoma lengviau, visų pirma turėtumėte pagalvoti ir apie dirvožemį, kuriame jūs auginsite savo braškes ir tinkamai pasirinkti jų veislę. Nuo dirvožemio priklauso tai, kaip augs jūsų pasodintos braškės. Turite suprasti, kad net jei jūs savo auginamomis braškėmis rūpinsitės labai kokybiškai ir sistemingai, jei dirvožemis joms (ar jūsų pasirinktai veislei) augti nebus tinkamas, jūs negalėsite pasiekti savo norimo rezultato.
Kaip bebūtų, jei jūs sodinsite lietuviškas sodo braškes, taip pat turite būti tikri, kad turėsite pakankamai laiko reguliariai jas laistyti – jos mėgsta vandenį. Jei braškėms nepakaks vandens, tuomet jos bus nepakankamai didelės ir skanios, o tai reiškia, kad visas jūsų derlius tokiu atveju gali būti labai prastas ar tiesiog nevalgomas. Dėl šios priežasties visuomet yra verta pagalvoti ir apie automatines laistymo sistemas, kurių pagalba jūs galėtumėte išvengti fizinio laistymo. Tai yra ypač naudingas sprendimas, kai žmonės neturi pakankamai laiko laistyti patys ir žino, kad gali praleisti ne vieną laistymą, tokiu būdu pakenkiant savo auginamoms uogoms ar daržovėms.
Kita vertus, tai tikrai nėra vienintelės braškių auginimui svarbios detalės, apie kurias turėtumėte pagalvoti prieš pradedant auginti ekologiškas braškes. Todėl, kaip jau buvo minėta, jums vertėtų pasinaudoti internetu ir taip pat nevengti pasitarti su profesionaliais ir patyrusiais sodininkais, kurie galėtų jums atsakyti į visus iškilusius klausimus, kartu nukreipiant jus tinkama linkme.
Didelį dėmesį reikėtų atkreipti ir į braškių veislę. Toli gražu ne visos braškės ar jiems giminingos uogos (pvz. žemuogės) gali augti toje pačioje dirvoje ir tomis pačiomis sąlygomis. Nepaisang to, kad uogos yra panašios ir giminingos, žemuogių auginimas gan ženkliai skiriasi nuo kai kurių veislių braškių auginimo, nors paprastos lietuviškos braškės turi ir daug panašumų su žemuogėmis.
Viską susumavus, belieka susidaryti būsimų veiksmų planą ir pradėti judėti pirmyn.
visada galvojau kad auginti braskes yra per daug sunku, jau paprasciau parduotuvej nusipirkti,. bet kai turim savo nuosava kiema nusprendem pabandyti uzsiauginti savu braskiu. Is pradziu auginom paprastai lysvese, bet jos budavo labai zemetos.. Tai paskui vyras internetu uzsake tokius metalinius tinklus, juos susuko i toki ilga vamzdi o viduje su agroplevele pasisodinom braskiu daigu, tai kol kas sis budas mums pasiteisino ir vietos susitaupo ir braskes svarios nezemetos buna