Sąnariai – tai mūsų judrumo galimybė ir sąlyga. Sąnariams gali labai padėti tinkama mityba, tinkamas judėjimas, tokie papildai kaip gliukozaminas, ir bendras supratimas, ko reikia sveikiems sąnariams. Kol esame jauni, daug dalykų galime ir nesuprasti, ko mums iš tikrųjų reikia. Tačiau vėliau sveikata pati parodo, ką anksčiau darėme ne taip. Rūpinkimės sąnariais visą gyvenimą, o ne tik tada, kai tik su lazdele visur galėsime paeiti. Kaip rūpintis savo sąnariais? Štai keletas principų, kurie padės išsaugoti sąnarių sveikatą.
Vartokite gliukozamino papildus
Taigi, jeigu norite, kad sąnariai būtų sveiki, vartokite gliukozaminą. Nebūtinai reikia jį vartoti nuolat, kasdien, visą gyvenimo. Jo būtinai reikės, kai jau jausite, kad sąnariai yra probleminiai. Tačiau taip pat vertėtų bėgant metams kartais etapais pavartoti gliukozamino. Daryti tam tikrus seansus, kuomet porą ar daugiau mėnesių yra vartojamas gliukozaminas. Tas ypač praverčia, jeigu žinodami savo giminės istoriją, žinote, jog yra labai daug jūsų šeimoje atvejų, kuomet žmonės turi prastą sveikatą, susijusią su sąnariais.
Saugokite sąnarius nuo pervargimo
Jeigu norite ilgiau turėti sveikus sąnarius, nesistenkite visada būti tie šaunuoliai, kurie visada ir visur eis pėsti, važiuos dviračiu, stovės, judės, bet nesėdės, negulės. Taip, judėti sveika, tačiau yra laikas, kuomet sąnarius reikia ir kažkiek patausoti.
Atsikratykite antsvorio
Kas didžiausias sąnarių priešas? Žinoma, antsvoris. Vargšai sąnariai nepaauga, neprasiplečia, nepastiprėja, kuomet ant pilvo ir rankų, veido užauga papildomas riebalinis sluoksnis, kuomet didėja svorio masė. Jie tampa tik labiau apkrauti tie patys, seni geri sąnariai. Tad jeigu norite, kad su jais viskas būtų geriau turėsite stengtis atsikratyti antsvorio. Apskritai, kuo labiau susimažinsite kūno svorį, tuo laimingesni būsite, tuo geresnius turėsite ir sąnarius. Antsvorio atsisakymas – tikrai geriausia pagalba sąnariams, kokia tik gali būti.
Saikingai ir tinkamai mankštinkitės
Nors neseniai raginome nepersistengti su sąnarių naudojimu, visgi kitas kraštutinumas – nejudėjimas – irgi labai pavojingas sąnariams ir visam organizmui. Juk ne be reikalo turime tiek kūno dalių: ėjimui, šokinėjimui, judėjimui įvairiais būdais… Visa mūsų sistema sukurta taip, kad galėtume gyventi judėdami, tačiau saikingai. Tad jeigu norite sveikų sąnarių, nepamirškite saikingai ir sveikai pajudėti.
Sveikai maitinkitės
Ir žinote – maitinkitės sveikai. Valgykite daugiau žalių lapinių salotų, daugiau apskritai salotų, riešutų. O bendra taisyklė: valgykite mažiau. Mažiau cukraus, druskos, miltų, saldumynų. Dažniausiai žmogus persivalgo, o ne neprivalgo, tad valgykite mažiau.
Kai skauda sąnarius viską išbandai, kad palengvėtų. Man asmeniškai labai stipriai pagelbėjo ir skausmą nuėmė, kai pradėjau vartoti omega 3 papildus ir daryti rytais mankštas.