Kaip atliekama burnos higiena?

Visi žinome, kad dantis būtina valyti du kartus per dieną naudojant tinkamas priemones, tačiau ant dantų vis tiek kaupiasi įvairios apnašos, kurios virsta akmenimis. Tam, kad to išvengti reikalinga burnos higiena. Šio procedūros metu valomos dantų apnašos ir galima ilgiau išlaikyti dantis sveikus, ir gražius.

Profesionali higienaDaugelis puikiai moka valyti dantis naudojant tarpdančių siūlus ir šepetėlius, skalaujant dantis specialiais skalavimo skysčiais ir teisingai atliekant valymo veiksmus. Taip pat vis daugiau žmonių supranta, kad dantų būklei įtakos turi ne tik tinkama priežiūra, bet ir mityba, todėl pradedama maitintis sveikiau. Vis dėl to, net ir imantis visų įmanomų priemonių bei būdų, burnos ertmėje lieka apnašos, kurios ilgainiui iš minkštų apnašų virsta kietomis apnašomis, kas dar vadinama dantų akmenimis. Jie ir sukelia daugiausia problemų.

Yra tam tikri požymiai rodantys, kad metas apsilankyti odontologijos kabinete profilaktiniam patikrinimui ir burnos higienos procedūrai. Kaip dažniausi simptomai įvardinamas atsiradęs blogas burnos ertmės kvapas. Taip yra dėl dantų akmenų sankaupų, juk tokiose apnašose kaupiasi įvairios bakterijos. Žinoma, blogas burnos kvapas gali būti ir dėl kitų priežasčių, tačiau šios problemos priežasties visuomet reikia pradėti ieškoti nuo to, kad apžiūrima burnos ertmė ir įvertinti ar yra pakitimų galinčių įtakoti blogą burnos kvapą. Kitas simptomas – atsiradęs dantenų kraujavimas arba padidėjęs jautrumas. Taip pat gali būti, kad jautrūs tampa ir dantys. Jei pastebite tokius simptomus, tai reikia nenumoti į tai ranka, o užsirašyti pas odontologą ar burnos higienos specialistą.

Kokiais atvejais būtina atlikti burnos higieną? Pirmiausia tokiais, kuriais juntami aukščiau išvardinti simptomai. Taip pat burnos higiena turi būti reguliariai atliekama tam, kad būtų galima išvengti tokių ligų kaip periodontitas, gingivitas ir kt. Daugelis nežino, tačiau prieš atliekant odontologinį gydymą taip pat reikia atlikti burnos higieną, pavyzdžiui, jeigu planuojama atlikti dantų plombavimą, balinimą, implantavimą ir t.t. Žinoma, dažnai akmenys šalinami tuomet, kai jie vizualiai matosi ir tai jau tampa estetiniu nepatogumu.

Jei jau užsirašėte burnos higienai, tai žinote, kad ruoštis tam nereikia. Tiesiog prieš vykstant reikia išsivalyti dantis, tarpdančius ir išskalaukite burnos ertmę specialiais skysčiais, kuriuos naudojate kasdien. Štai ir viskas. Beliks tik atsipalaiduoti ir laukti kol procedūra bus baigta. Po jos jums bus rekomenduota kaip dar geriau prižiūrėti dantis ir dantenas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>